Danskflag-tysklandflag-englandflag-polen
logo-tooldenmark    Jakość na każdym etapie
divider-transparent    

Gięcie bezśladowe

Gięcie bezśladowe:

Coraz częściej pojawia się zapotrzebowanie na produkty zagięte w sposób niepozostawiający uszkodzeń w postaci rys czy skaz powstałych w procesie gięcia. Czas potrzebny na wykańczającą obróbkę zagiętych przedmiotów jest dodatkowym kosztem. Wiele materiałów osłanianych jest folią — jednak zapobiega to tylko rysom mogącym powstać podczas transportu. Dzięki zastosowaniu właściwych narzędzi i rozwiązań technicznych można całkowicie wyeliminować powstawanie skaz, lub ograniczyć ich występowanie do akceptowalnego poziomu.

 

Folia ochronna: Folia umieszczana jest między narzędziem zaginającym a zaginanym arkuszem materiału. Jest to proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie. Folia, zależnie od zadania dostępna jest w różnych grubościach i szerokościach. Ponadto w ofercie dostępny jest montowany na narzędziu lub prasie uchwyt na folię.

bukkefolie

Narzędzia poliamidowe: Narzędzia poliamidowe dostępne są zwykle w postaci wkładek, co umożliwia ich prostą wymianę przy zmianie grubości blachy. Narzędzia poliamidowe produkowane są do procesów gięcia kątowego i promieniowego. Dostępne są w standardowych wymiarach, możliwe jest też dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb. Aby zapobiegać rysowaniu blachy w narzędziach specjalistycznych często używa się części poliamidowych.

polyamidtool

Adipren: Narzędzia z adiprenu mają podobne zastosowanie jak narzędzia poliamidowe. Adipren wykorzystywany jest zwykle przy gięciu promieniowym. Użycie tego materiału pozwala uniknąć sytuacji, w których blacha przesuwa się przed narzędziem. Adipren dostępny jest w szeregu wersji różniących się twardością, dobieranych zależnie od realizowanego zadania.

adiprene

„Wing Bend" to specjalistyczne narzędzie do gięcia. Narzędzie podczas całego procesu gięcia podąża za blachą, co pozwala uniknąć powstawania śladów naciągania blachy, często pojawiających się podczas gięcia. Ponadto narzędzia „Wing Bend" rozwiązują problem zaginania krótkich zakładek oraz obszarów przy otworach. Rozwiązanie obsługuje wiele grubości blach, co zmniejsza liczbę koniecznych wymian narzędzi.

wingbend

divider-transparent